Poskytované služby

Rázová vlna

Rázová vlna je typ akustické vlny, která je známá svou schopností dodávat vysokou úroveň energie přímo do míst bolesti. Tento proces nastartuje hojivé a regenerační mechanismy ve šlachách a měkkých tkáních a napomáhá jejich regeneraci a omlazení.

Na rozdíl od běžných zvukových vln mají tyto rázové vlny výrazně vyšší úroveň energie. Pokud jsou tyto vlny nasměrovány na konkrétní body, mají jedinečnou schopnost stimulovat přirozené hojivé procesy v těle. Tato stimulace není jen povrchová, ale proniká hluboko do tkáně a zasahuje oblasti, na které se jiná léčba často nemůže účinně zaměřit.

Jednou z klíčových výhod terapie rázovou vlnou je její schopnost iniciovat hojivé a regenerační procesy v těle. Činí tak tím, že zlepšuje prokrvení postižené oblasti, odbourává vláknitou zjizvenou tkáň, která často vede k bolesti a ztuhlosti, a stimuluje metabolismus v cílové oblasti. Tato kaskáda biologických účinků nejen urychluje obnovu šlach a měkkých tkání, ale také pomáhá při zmírnění bolesti, obnově pohyblivosti a zlepšení celkové funkce.

Výhody

Nejčastější indikace

Léčebné účinky

Cena rázových vln

500,- Kč / 1 terapie (okolo 10 minut)

Pro nejlepší účinky je vhodné absolvovat alespoň 3-5 terapií s týdenními odstupy.

Vysokofrekvenční laser

Představujeme vám novinku – vysokofrekvenční laser – ROBOTICKÝ SKENER.

Postcovidový program

Objednání na postcovidový program lze jen na doporučení plicního specialisty. Chodí se pravidelně každý den.

Cena vysokofrekvenčního laseru

200,- Kč

Výkonný indukční systém – SIS

Systém SIS představuje nejmodernější přístup v oblasti léčby bolesti a rehabilitace. Využívá elektromagnetické pole o různé frekvenci a intenzitě, kterou lze modulovat, a tak ošetřit celou řadu obtíží. Volbou vhodného nastavení lze dosáhnout výrazné úlevy od bolesti, zmírnit kloubní omezení, zlepšit proces hojení zlomenin, uvolnit svalovou tkáň a dokonce vyvolat svalové kontrakce.

Podstatou technologie SIS je její schopnost využívat vlastnosti elektromagnetického pole k neinvazivnímu působení na tělesné tkáně. Tato interakce stimuluje přirozené hojivé mechanismy těla a podporuje zotavení bez nutnosti chirurgického zákroku.

Pacienti trpící chronickou bolestí mohou pocítit úlevu, protože elektromagnetické pole pomáhá snižovat zánět a podporuje uvolňování endorfinů, přirozených tělesných léků proti bolesti. Podobně mohou jedinci s kloubními problémy zaznamenat zmírnění blokád a zlepšení pohyblivosti, zatímco urychlené hojení zlomenin může být přínosem pro ty, kteří se zotavují ze zranění.

Schopnost SIS uvolňovat svalovou tkáň a vyvolávat svalové kontrakce může být navíc zvláště prospěšná při fyzioterapii a rehabilitaci. Uvolněním napjatých svalů pomáhá snižovat bolest a nepohodlí, zatímco vyvolané svalové kontrakce mohou pomoci posílit svaly, aniž by zatěžovaly klouby nebo poraněné tkáně, což usnadňuje proces zotavení.

Použití

Kontraindikace

Cena indukčního systému SIS

500,- Kč / jedna aplikace  
Stav / bolest Počet aplikací Frekvence
Akutní 5 aplikací Každý den
Chronická 10 aplikací 2-3x týdně
Kloubní mobilizace 1-2x týdně
Fraktura 15 aplikací 2-3x týdně
Myorelaxace trigr. bodu 2-3x týdně
 

Plynové injekce

Představují terapeutickou metodu používanou v léčebné rehabilitaci při bolestech pohybového aparátu.

Celá procedura je založena na aplikaci malého množství oxidu uhličitého do bolestivého místa, podkožně. Zde se rychle vstřebá a tak nehrozí nebezpečí plynové embolie.

Hlavním účinkem je

Použití

Cena plynové injekce

200,- Kč

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je jemná metoda velmi příznivě ovlivňující váš psychický i fyzický stav, při níž se odstraňují blokády, které brání pravidelným pohybům části vašeho těla v jejich rytmu.

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř vašeho fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje vaše pohybové funkce, myšlení i emoce. V kraniosakrální terapii věnujeme pozornost rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.

Kraniosakrální terapie nabízí také somato-emocionální uvolnění a tím osvobození se od následků minulých zranění a negativních zkušeností, které vznikají v důsledku přetížení, úrazu nebo silného emočního vypětí.

Během ošetření se v kraniosakrální terapii používá doteku rukou pro vnímání kraniosakrálního rytmu a jemnými technikami se podpoří jeho harmonické plynutí a celkové uvolnění těla i mysli. Provádí se na lehátku v pohodlném oblečení.

Kraniosakrální terapie – tato metoda je účinná, máte-li:

Dále při:

Cena kraniosakrální terapie

1.000,- Kč / hodina terapie

Shiatsu masáže

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Práce s energií ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného, a tak se shiatsu může stát nástrojem pro všestranný rozvoj osobnosti.

Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený (bavlněné oblečení s sebou) a terapeut používá citlivý tlak prstů a dlaní – japonské slovo shiatsu (v češtině také shiatzu, šiacu, šiatsu nebo šiatzu) znamená v překladu „tlak prsty“.

Základní princip shiatsu a techniky

Základ shiatsu je velmi jednoduchý – při shiatsu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se se sebou samým a vrátit se do vlastní rovnováhy. Ve správném shiatsu nenaleznete násilné techniky, terapeut klienta do ničeho netlačí. V protikladu k jednoduchému principu má shiatsu opravdu pestrou paletu technik. Pracuje se v něm prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly a při masáži se střídají dynamické techniky k uvolňování napjatých partií s klidným užitím tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Účinky shiatsu tak můžou být hluboce uvolňující a zároveň posilující.

Shiatsu v České republice

Shiatsu je v České republice vedeno jako rozšíření klasické a sportovní masáže, což je paradoxní situace, protože shiatsu je samostatná disciplína s mnohem širším záběrem než má klasická masáž. Důsledkem tohoto paradoxu je, že stát nestanovuje prakticky žádná kritéria a akreditaci shiatsu praktika může získat kdokoliv, kdo má masérskou kvalifikaci a krátký nástavbový kurz – standardní vzdělání v shiatsu však trvá nejméně 3 roky. Je proto jen na vás, abyste se zajímali o vzdělání a praxi terapeuta před tím, než k němu zajdete na masáž. Bez patřičného vzdělání může masér shiatsu masáž jenom předstírat.

Krátká historie shiatsu

Shiatsu má kořeny v tradiční japonské masáži Anma, založené na čínské medicíně. Slovo shiatsu poprvé použil Tenpaku Tamai v knize Tenpaku Tamai v roce 1919. Tokujiro Namikoshi otevřel v roce 1925 první shiatsu kliniku a v roce 1940 první školu shiatsu. Další význačnou osobností byl Shizuto Masunaga, jehož styl je známý jako Zen shiatsu. Shiatsu se začalo rozvíjet více po roce 1980, kdy se dostalo do USA a Západní Evropy. Do ČR začalo pronikat v devadesátých letech.

Cena shiatsu masáží

1.200,- Kč / terapeutická shiatsu masáž

Ušní akupunktura

Stimulace akupunkturních bodů.

Provádí se prostřednictvím akupunkturních jehel působících na přesně stanovené akupunkturní body. Tyto jehly jsou 20x tenčí než jehly určené k odběru krve.

V mikrosystému ušní akupunktury stimulujeme systematicky body situované na ušním boltci, který v sobě zrcadlí anatomicky převrácený model lidského plodu v břiše matky.

Nalezneme na něm celou řadu bodů a plošek, na které lze působit prostřednictvím semínek rostliny VACCARIE nebo magnetickým kuličkami či jehličkami.

Cena akupunktury

Vstupní prohlídka: 50,- Kč

Jedna aplikace: 50,- Kč

Ceník

Vyplnění pojistky pro komerční pojištění: 300,- Kč

Výpis z dokumentace: 100,- Kč